Global Game Jam 2012 Kayıtları Başladı

localization team's picture
Submitted by localization team on Mon, 11/21/2011 - 21:18

== 48 saatlik etkinlik, tüm dünyada 27-29 Ocak tarihleri arasına gerçekleşecek ==

Mt. Rolay, New Jersey – 18 Kasım 2011 – Bir IGDA etkinliği olan The Global Game Jam™ (GGJ) 2012, Global Game Jam kayıtlarının alınmaya başlandığını ve ilgilenen kişilerin tüm dünyadaki pekçok siteden birinde yerlerini alabileceklerini bugün duyurdu. Böylece, öğrenciler, amatörler ve profesyonelleri takımlar oluşturarak tek bir hafta sonunda oynanabilir bir oyunu tamamlamak üzere birleştiren etkinliğin dördüncü yılı başlamış olmaktadır.

GGJ yöneticilerinden Foaad Khosmood etkinlikle ilgili düşüncelerini “Dünya çapındaki bu etkinlik, yaratıcılığı teşvik etmeye samimi bir işbirliği ve eğitim ortamında devam ediyor. Üstelik oyun projeleri dijital çeşitlilikle de sınırlı değil.” sözleriyle açıkladı.

GGJ eş kurucusu ve 2012 yöneticisi Ian Schreiber ise katılım oranlarını vurgulayarak şunları söyledi: “GGJ 2011’de, 44 ülkede 6500’den fazla kişi tarafından 1500’ün üzerinde oyun geliştirildi. Her yıl büyümeye devam ediyoruz ve 2012’de de bu eğilimin devam edeceğini tahmin ediyoruz.”

Jame Jam’ler oyun geliştiricilerinin yaratıcılık, zaman yönetimi, takım çalışması ve oyun üretimi yetkinliklerini dengeleyebilecekleri mükemmel bir olanaktır. Katılım, 48 saat süresince inovasyon, deneyselcilik ve iş birliği içerebilecek odaklanma ve dayanıklılık gerektirir. Ancak ödüller sandığınızdan çok daha fazla olabilir. Ömür boyu sürecek arkadaşlıklar, gelecek için kariyer fırsatları ve eşi bulunmaz yetenek geliştirme deneyimleri edinebilirsiniz. GGJ, kendi türünün en büyük etkinliğidir.

GGJ gelenekleri doğrultusunda her katılımcıya benzer çalışma kısıtları verilir. Her oyun, dünya çapında ortak bir temaya ve jam başlangıcında açıklanacak diğer kısıtlara bağlı kalmalıdır. Bunların dışında kendi projelerini daha ileri götürmek isteyenler için isteğe bağlı bazı mücedeleler de mümkün olacaktır. Geçen yılda olduğu gibi, katılımcılar video oyunu, kutu oyunu ve fiziksel oyunlar da dahil herhangi bir türde oyun yapabilir. Jam sonunda tüm projeler, herkesin erişimine ücretsiz olarak açık yayınlanacakları globalgamejam.org sitesine yüklenmelidir.

GGJ tüm dünyada 27 Ocak – 29 Ocak 2012 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Kendi şehrinizde nasıl bir alan sahibi olabileceğiniz veya katılımcı olarak nasıl kayıt olabileceğiniz ile ilgili ayrıntılar için lütfen Global Game Jam Internet sitesini ziyaret edin.

http://www.globalgamejam.org
http://globalgamejam.org/wiki/how-register-ggj-2012

GGJ Basın İletişim:

ODTÜ Oyun Teknolojileri bölümü tarafından tercüme edilmiştir.

glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8
sfy39587stf03
sfy39587stf04